Megjelent a SLOWWALK összefoglaló videója!
A SLOWWALK csendes állásfoglalás. Arra ösztönöz bennünket, hogy újfajta figyelemmel forduljunk a balatoni ökoszisztémák felé – hogy ne csak azt tárjuk fel, az ember hogyan formálja a tájat, de azt is, a táj az emberre hogyan hathat vissza.
Mi a mi szerepünk? Mit jelent a mi jelenlétünk?
A lassú tájbejárás a Balaton-felvidék ökológiai hálózatainak egyes kulcshelyszínét érinti: a beépített és a nádasos tópartot, a horgászstégeket, a fás legelőt, az őstölgyest.
Együtt fedezzük fel a táj egyedi jellemzőit és ökológiai vonatkozásait a séták vezetőivel: művészekkel, designerekkel, pszichológusokkal, filozófusokkal és biológusokkal.
Közösen kapcsolódunk a tájhoz és osztjuk meg tudásunkat arról, hogy milyen lenyűgöző, komplex, nagylelkű és törékeny az ökoszisztémánk.
A lassulás összpontosított figyelemmel párosul: Tapintunk. Hallunk. Látunk. Ízlelünk. Szimatolunk. Érzünk. Perspektívát váltunk.
Hangban elevenítjük meg a parazitafajták neveit.
Feltérképezzük a mesebeli Peloton-réten felbukkanó információmorzsákat.
Virágként kapcsolódunk rá a föld alatti gombafonalhálózatra, cukrokat, fehérjét és tudást cserélünk.
Kihegyezzük a fülünket a nádas hangjaira. A horgászladikból hahotázás szűrődik ki, aztán békák brekegnek. Valami csobban. Beszivárog a balatoni esték zsivaja. Összerezzenünk a pásztorbot kolompjára. Úgy vonulunk a legelőn álló nagy fa árnyékába, mint a nyáj, ami áttapossa a földet és telekhatárokon át viszi a bundákon utazó magokat.
Felfüggesztjük berögződéseinket és kisétálunk a tájba. Hol van ez az itt? Milyen kereten keresztül nézünk és mire fókuszálunk? Felélesztjük a kíváncsiság zónáit.
Együtt hangolódunk rá a balatoni tájra, a térség legfontosabb ökológiai folyamataira, jelenségeire.
Idén is több sétával készül a SLOWWALK programsorozat.